videó
Pacskovszky József A fehér páva című Herczeg Ferenc-regény alapján készített filmet, melyben rengeteg bonyodalom, csattanós csókok, pletykás…
továbbhír
Január 7-től vasárnaponként a magyar filmtörténet fontos darabjait tűzi műsorára a Duna TV. A sorozat Fábri Zoltán klasszikus alkotásaival indul.
továbbhír
A Toldi című animációs sorozat 2021-es őszi premierje után az egész estés film televíziós bemutatója is a Dunán lesz, a Magyar filmek vasárnap…
továbbhír
Egy börtönön belül, de nyolc különböző korszakban játszódó magyar antológia sorozatot mutat be a Duna TV. A Cella - Letöltendő élet minden része…
továbbhír
A február 28-án, magyar idő szerint éjjel kettőkor rendezik meg a 88. Oscar-díjátadót, melyet idén, rendhagyó módon a Duna TV és a Médiaklikk online…
továbbhír
Vasárnap este indul a Duna Televízión a Csak színház és más semmi című új, hat részből álló sorozat, amely Schell Judit és Csányi Sándor…
továbbhír
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem díszdoktorává avatta Krzysztof Zanussi lengyel filmrendezőt, színházi rendezőt, forgatókönyvírót hétfőn - tudatta…
továbbhír
A váci börtönszínház tagjait bemutató dokumentumfilm lesz látható Vasfüggöny címmel a Duna műsorán július 23-án késő este - tudatta az MTI.
továbbhír
Könyvekkel és irodalommal foglalkozó, naponta jelentkező műsor kapott helyet a Duna TV képernyőjén. Egészen ritka, hogy könyvekkel és irodalommal…
továbbhír
Kihirdette a Liszt-rövidfilmpályázat győzteseit és átadta a jutalmakat Szőcs Géza kultúráért felelős államtitkár az Uránia Nemzeti Filmszínházban…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié